Hatay Baskı Beton

 • Hatay Baskı Beton

  Hatay Baskı Beton

  Baskı Beton

  Baskı Beton

   

  Baskı Beton, İstanbul Baskı Beton firması olarak; Baskı Beton,Türkiye’nin dört yanına uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.; BASKIBETON ( Baskı Beton / Baskılı Beton ) tüm mekanlar için tasarlanmış bir zemin kaplama sistemidir. Önemli özelliği, tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren desen baskılı beton teknolojisi olmasıdır. Çok çeşitli renk ve desende uygulanabilen, granit ve diğer tabii taşların tüm doğal görünümünü veren Baskı Beton; Seçenek özgürlüğü, mukavemet değerleri, antik etkisi ve uygulama süresi ile geleneklere ve kültüre saygılı en yeni beton teknolojisidir.Baskı Beton; Dökülen özel beton ile aynı anda yüzeye uygulanan, dolayısı ile betonla birlikte priz alan, yüksek mukavemetli, aşınıma ve darbelere dayanıklı, tozumayan, leke tutmayan, kaydırmazlık sağlayan, solmayan, netice olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek, gelecek nesillerle de yaşayacak yegane kaplama sistemidir.

  Baskı Beton Nedir ?

  Özel teknikler ve yöntemler ile uygulanan baskı beton kullanışlı olması, alternatiflerinin olması ve görselliği çok yüksek olması nedeni ile günümüzde daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Sistem olarak kalıp ve normal betondan oldukça farklı bir teknik ile uygulama olanağı bulan bu beton sistemleri, özel işçilik ve teknik gerektirdiği için herkesin yapamadığı sistemlerdir. Farklı alanlarda özellikle yer, bahçe, yol, duvar ya da bina dış cephelerinde kullanılırlar. Çok fazla kullanım alanı bulmasının nedeni ise yıpranma, aşınma, renklerde solma gibi sorunların bu sistemleri yıpratma özelliğinin olmamasından kaynaklanır.

  Her bakımdan özel ve etkili olan baskı beton geleneksel yöntemlerden çok daha farklı uygulanmakta ve özel bir görüntüyü sağlamaktadır. Örme taş duvar, döşeme parke ve ahşap görünüme sahip olabilen bu modeller özel ve etkili bir sonucun alınmasını sağlar.

  Baskı Beton’u Tanıyalım;

  Günümüzde insanların en çok tercih ettiği, hemen her tür iç ve dış mekânlar için uygun olabilen zemin kaplama sistemlerine baskı beton denilmektedir. Baskı beton zemin kaplama sistemleri mekânlarınızda eşsiz tarihi ve doğal dekoratif taş desenleri oluşturmaktadır. İlk olarak 1945’li yıllarda basit haliyle ortaya çıkan bu uygulama teknolojinin gelişmesiyle birlikte bugünkü haline kavuşmuştur. En önemli özelliklerinden bir tanesi adeta zemin yüzeyinde tek tek elle döşenmiş taş görüntüsü oluşturması olmaktadır. Baskı beton, istenilen çevreye veya mekana özgü olarak yapılan, zemin kaplama uygulamalarıdır. Yeni nesil teknolojiyle gelişen baskı betonun yapı taşlarında, çok desenli granit ve ortama uygun renk çeşitliliği bulunmaktadır.

  En çok kullanılan baskı beton malzemeleri şunlardır;

  • Kalıp Ayırıcı (Baskı beton kalıplarını birbirinden ayırmak için kullanılır.)
  • Parlatma Malası (Uygulamada kullanılan betonu düzleştirmek ve parlatmak  için kullanılır.)
  • Sertleştirici (Betonu veya benzeri harcı sertleştirmek için kullanılır.)
  • Cila (Baskı betonu parlatmak için kullanılır.)
  • Kenar Malası (Kenarlar düzleştirmek veya şekil vermek için kullanılır.)
  • Desenli Kalıplar (Baskı betona dekoratif bir görünüm kazandırmak için kullanılır ve çok fazla çeşiti bulunur.)
  • Renkli Sertleştirici (Renkli baskı betonlarda, boyayı istenilen kıvama getirmek için sertleştirici kullanılır.)
  • Beton (Baskının, zemine veya duvara daha sağlam yerleştirilmesi için kullanılır.)
  • Kenar Bordürü (Baskının yapıldığı zemin ile yapılmayan zemin arasında sınır oluşturur ve korumayı sağlar.)
  • Özel Elyaflı Kalekim (Uygulamada meydana gelen lekeleri temizler.)
  • Su bazlı Sürme Malzemesi (İnceltmede kullanılır)
  • Renkli Boyalar (Baskı betona renk verme amacıyla kullanılır.)
  • Alüminyum Mastar (Baskı bitiminde, betonun kuruması için koruma amaç yapılır.)
  • Çizim Kalemleri (Baskının yapılacağı yerde, projenin sınırlarını belirlemede kullanılır.)
  • Fırça (Yapımda kullanılan sıvının, zemine yedirilmesi için kullanılır.)
  • Harç (Betonun oluşturulmasında kullanılır)
  • Demir (Harcın daha sağlam olması için kullanılır.)

  Baskı Beton Çeşitleri

  İstanbul merkez olarak kurulan baskı beton firması, Türkiye genelinde ve yurtdışında da bu alandaki hizmetlerini sürdürmektedir. 15 yıllık tecrübesi ile birlikte alanında usta ekip çalışanlarıyla firma çalışmalarını kesintisiz bir şekilde devam ettiriyor. Firmanın ayrıca ülkenin çeşitli illerinde de şubeleri bulunuyor. Afyon, Amasya, Ağrı, Bursa ve Çanakkale gibi şehirlerde de şubesi bulunmaktadır.

  Özel teknik ve yöntemler ile uygulanan baskı beton, estetik duruşu ve oldukça kullanışlı olmasıyla birlikte fazlaca tercih ediliyor. Özellikle de kaldırımlarda ve çeşitli yapı imarlarında oldukça tercih edilen çeşitli baskı beton ürünleri bulunmaktadır. Firma bu bağlamda müşterilerine en kaliteli şekilde hizmet sunmaktadır. Ayrıca ürün skalası da oldukça geniş tutulduğu için müşteri memnuniyeti de yüksektir.

  Baskı Beton Çeşitleri

  İstanbul Baskı Beton firması kurulduğu ilk dönemden itibaren alanında oldukça profesyonel çalışmalar gerçekleştirerek ilerlemektedir. Bu bağlamda baskı beton modelleri de çeşitlilikleriyle dikkat çekmektedir.

  Zemin baskı beton, duvar baskı beton, süpürgeli baskı beton ve wash baskı beton gibi ürün çeşitlilikleri vardır. Böylece müşterilerin talep ettiği şekilde baskı beton uygulaması yapılmaktadır. Bunun yanı sıra ürünler için özel tasarımlar sağlanmaktadır. Görsel olarak firmanın çalışmalarını görmek isteyenler istanbulbaskibeton.com adresini ziyaret edebilirler. Ayrıca burada müşteri destek hattı da bulunmaktadır. Baskı beton yapımı için yardım almak isteyen tüm müşteriler buradan çalışanlar ile kolayca iletişime geçebilirler.

  Comments are closed.

× Whatsapp
Call Now Button