Baskı Beton

Baskı Beton

Baskı Beton

Baskı Beton, İstanbul Baskı Beton firması olarak; Baskı Beton,Türkiye'nin dört yanına uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.; BASKIBETON ( Baskı Beton / Baskılı Beton ) tüm mekanlar için tasarlanmış bir zemin kaplama sistemidir. Önemli özelliği, tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren desen baskılı beton teknolojisi olmasıdır. Çok çeşitli renk ve desende uygulanabilen, granit ve diğer tabii taşların tüm doğal görünümünü veren Baskı Beton; Seçenek özgürlüğü, mukavemet değerleri, antik etkisi ve uygulama süresi ile geleneklere ve kültüre saygılı en yeni beton teknolojisidir.Baskı Beton; Dökülen özel beton ile aynı anda yüzeye uygulanan, dolayısı ile betonla birlikte priz alan, yüksek mukavemetli, aşınıma ve darbelere dayanıklı, tozumayan, leke tutmayan, kaydırmazlık sağlayan, solmayan, netice olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek, gelecek nesillerle de yaşayacak yegane kaplama sistemidir.

Baskı Beton Nedir ?

Özel teknikler ve yöntemler ile uygulanan baskı beton kullanışlı olması, alternatiflerinin olması ve görselliği çok yüksek olması nedeni ile günümüzde daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Sistem olarak kalıp ve normal betondan oldukça farklı bir teknik ile uygulama olanağı bulan bu beton sistemleri, özel işçilik ve teknik gerektirdiği için herkesin yapamadığı sistemlerdir. Farklı alanlarda özellikle yer, bahçe, yol, duvar ya da bina dış cephelerinde kullanılırlar. Çok fazla kullanım alanı bulmasının nedeni ise yıpranma, aşınma, renklerde solma gibi sorunların bu sistemleri yıpratma özelliğinin olmamasından kaynaklanır.

Her bakımdan özel ve etkili olan baskı beton geleneksel yöntemlerden çok daha farklı uygulanmakta ve özel bir görüntüyü sağlamaktadır. Örme taş duvar, döşeme parke ve ahşap görünüme sahip olabilen bu modeller özel ve etkili bir sonucun alınmasını sağlar.

Baskı Beton’u Tanıyalım;

Günümüzde insanların en çok tercih ettiği, hemen her tür iç ve dış mekânlar için uygun olabilen zemin kaplama sistemlerine baskı beton denilmektedir. Baskı beton zemin kaplama sistemleri mekânlarınızda eşsiz tarihi ve doğal dekoratif taş desenleri oluşturmaktadır. İlk olarak 1945’li yıllarda basit haliyle ortaya çıkan bu uygulama teknolojinin gelişmesiyle birlikte bugünkü haline kavuşmuştur. En önemli özelliklerinden bir tanesi adeta zemin yüzeyinde tek tek elle döşenmiş taş görüntüsü oluşturması olmaktadır. Baskı beton, istenilen çevreye veya mekana özgü olarak yapılan, zemin kaplama uygulamalarıdır. Yeni nesil teknolojiyle gelişen baskı betonun yapı taşlarında, çok desenli granit ve ortama uygun renk çeşitliliği bulunmaktadır. 

En çok kullanılan baskı beton malzemeleri şunlardır;

 • Kalıp Ayırıcı (Baskı beton kalıplarını birbirinden ayırmak için kullanılır.)
 • Parlatma Malası (Uygulamada kullanılan betonu düzleştirmek ve parlatmak  için kullanılır.)
 • Sertleştirici (Betonu veya benzeri harcı sertleştirmek için kullanılır.)
 • Cila (Baskı betonu parlatmak için kullanılır.)
 • Kenar Malası (Kenarlar düzleştirmek veya şekil vermek için kullanılır.)
 • Desenli Kalıplar (Baskı betona dekoratif bir görünüm kazandırmak için kullanılır ve çok fazla çeşiti bulunur.)
 • Renkli Sertleştirici (Renkli baskı betonlarda, boyayı istenilen kıvama getirmek için sertleştirici kullanılır.)
 • Beton (Baskının, zemine veya duvara daha sağlam yerleştirilmesi için kullanılır.)
 • Kenar Bordürü (Baskının yapıldığı zemin ile yapılmayan zemin arasında sınır oluşturur ve korumayı sağlar.)
 • Özel Elyaflı Kalekim (Uygulamada meydana gelen lekeleri temizler.)
 • Su bazlı Sürme Malzemesi (İnceltmede kullanılır)
 • Renkli Boyalar (Baskı betona renk verme amacıyla kullanılır.)
 • Alüminyum Mastar (Baskı bitiminde, betonun kuruması için koruma amaç yapılır.)
 • Çizim Kalemleri (Baskının yapılacağı yerde, projenin sınırlarını belirlemede kullanılır.)
 • Fırça (Yapımda kullanılan sıvının, zemine yedirilmesi için kullanılır.)
 • Harç (Betonun oluşturulmasında kullanılır)
 • Demir (Harcın daha sağlam olması için kullanılır.)

Özel teknikler ve yöntemler ile uygulanan baskı beton kullanışlı olması, alternatiflerinin olması ve görselliği çok yüksek olması nedeni ile günümüzde daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır.

Desenli baskı beton kalıpları iç ve dış mekanlar için tasarlanmış bir zemin kaplama kalıp malzemesidir. En önemli özelliği, tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren, desen baskılı beton baskı teknolojisi olmasıdır. En önemli özelliği, tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren, desen baskılı beton baskı teknolojisi olmasıdır.

Bir zemin yüzeyine yapılacak ve uygulanacak olan baskı beton çalışmasında önemli incelikler mevcuttur. Baskılı beton çalışması geniş yelpazeye sahiptir. Çalışma için seçilecek dekoratif kalıp gibi bunun görünümünü sağlayacak renkte bir o kadar önemlidir.

Neden Baskılı Beton Sistemleri?

Baskı beton uygulamaları birçok özelliği yönüyle insanlar tarafından tercih sebebi olmaktadır. Özellikle kısa sürede tamamlanması, uzun ömürlü olması ve birçok renk seçeneği sayesinde estetik görüntüler oluşturması tercih sebebi olmaktadır. Baskı beton nedir derseniz; Zemine dökülen özel betonu yüzeyine farklı desenler yardımıyla uygulanan yüksek mukavemetli bir zemin kaplama sistemidir. Kesinlikle aşınma ve darbelere dayanıklı, toz tutmaz, kaydırmaz ve solmaz bir yapıda olan çok uzun ömürlü uygulama olmaktadır.

Desenli Beton Firması Olarak Neden Biz?

Baskı beton çalışması alanında uzun yılların tecrübe ve birikimine sahip bir firmayız. Çalışanlarımızın tamamı sigortalı çalışanımız olup, her birisi alanında profesyonel kişilerden oluşmaktadır. % 100 müşteri memnuniyeti anlayışı ile iş yapmaktayız. Bu sebeple uyguladığımız bütün baskı beton zemin kaplama sistemleri için müşterilerimize garanti taahhüt ediyoruz. Firmamızda asla geçici işçi çalıştırılmamakta olup, uygulamalarımızın tamamı uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Tüm bu müşteri merkezli hizmet politikamız yüzünden en çok tercih edilen ve her zaman aranılan firma konumundayız.

Baskılı Beton‘u Nasıl Yapacağız?

 1. Kendi içerisinde ardışık birkaç aşamadan meydana gelen baskı beton uygulamasının ilk aşaması zemin etüdü olmaktadır.
 2. İkinci aşamada ise, formların ayarlanarak zemine tutturulma işlemi yapılmaktadır.
 3. Baskı beton nasıl yapılır diye soranların en merak ettiği aşama olan üçüncü aşamada harcın hazırlanması ve zemine uygulanması yer alır.
 4. Daha sonra zemine dökülen beton kurumadan şaplama aşaması uygulanır.
 5. Bir sonraki aşama çelik malalama ve desenlerin zemine uygulanması aşaması olmaktadır.
 6. En son olarak nihai bitirme aşaması uygulanır.
 7. Geriye son bir aşama kalmıştır. Bu aşamada ise kür adı verilen özel bir karışım zeminin yüzeyine uygulanır ve zemin artık kullanımınıza hazır hale gelmiş olur.

Baskı Beton Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

 • Adeta zeminde tek tekelle taş döşenmiş görüntüsü oluşturmaktadır. Fakat normal taş döşemeleri gibi asla çökme ya da kayma yapmaz.
 • Taş görünümü kalıp beton olduğu için asla araları açılmaz ve boşluk oluşmaz. Buda baskı beton uygulamasının avantajları açısından oldukça önemlidir.
 • Baskı beton uygulamalarında diğer zemin kaplama sistemlerinde olduğu gibi zamanla ot ya da çimen çıkma gibi durular söz konusu olmaz.
 • Birçok renk seçeneği ile uygulanabilen baskı beton uygulamaları ortaya seyri doyumsuz estetik görünümler oluşturabilmektedir.
 • Baskı beton uygulamaları oldukça sağlam ve uzun ömürlü uygulamalar olmaktadır.
 • Beton yüzeyini hemen her tür dış etkenlerden koruyarak canlı görüntüsünü asla kaybetmez. Sizlere aklınıza gelebilecek hemen her alana uygulanma imkânı sunar.

Baskı beton renklerine ve desenlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Baskı Beton

Duvar Baskı Beton

Zemin Baskı Beton

Baskı Beton Fiyatları

Baskı Beton Sistemleri
Baskı Beton Uygulamacı

Baskı beton uygulamaları, diğer montaj türlerine göre daha kolay olsa da zor bir iştir ve her baskı uygulaması farklıdır. Bir projesinin boyutu, şekli, rengi, zamanı, beton dökerken dikkate alınmalıdır. Bu maddelere karar verildikten sonra, baskı beton aşamaları, mizanpaj, hazırlama ve beton yerleştirme olarak devam eder. Beton yerleştirilirken ve beton yerleştirilmeden önce ve sonra neler olduğunu daha iyi anlamak için 9 maddelik baskı beton uygulama aşamaları aşağıdadır.

1.Aşama – Sözleşme ve Anlaşma

Karar “sözleşmeye” döndükten sonra, mekan sahiplerinin çoğu, profesyonel baskı beton uzmanlarından teklif ister. Bu teklifler karşılaştırılır ve uzman tavsiyeleri, deneyim, fiyat, çizelgeleme ve kaldırma itirazına dayalı olarak bir seçim yapılır. Bir uygulama uzmanı seçildiğinde, fiyat ve lojistik çalışma için, zemin veya duvar sahibine bir sözleşme sunulmalıdır. Sözleşme, tamamlanması gereken işi bitirme, renk ve desen beklentileri, fiyat, ödeme planı ve garanti açıkça belirtmelidir. Bir diğer yan not olarak, sözleşmede yeni baskı beton uygulamasından nelerin bekleneceği ve bakım talimatları hakkında ek bilgi de bulunması önerilir. Sözleşme imzalandıktan ve ön ödemeler yapıldıktan sonra, iş başlayabilir.

2.Aşama – Saha Çalışması

Baskı beton yapılmadan önce, zeminin hazırlanması gerekir. Zemin temizlenmeli ve uygulamaya hazır hale getirilmelidir. Tüm çim, kayalar, ağaçlar, çalılar, taşlar veya eski beton kaldırılmalı ve çiğ toprak ortaya çıkarılmalıdır. Toprak çok kompakt ve istikrarlı olmadıkça en az 4 inçlik granül dolgu veya alt taban önerilir. Alt taban dolgusu, kenarlara özel bir dikkat gösterilerek betonun yerleştirileceği alanın tamamına yerleştirilir ve sıkıştırılır. Uygun alt temel hazırlığı, betonun düzgün bir şekilde iyileşmesini sağlamak ve geniş topraklardan ve donma ısısını azaltmak için önemlidir.

3.Aşama – Şekillendirme

Baskı beton için alt tabaka hazırlandıktan sonra, formlar ayarlanabilir. Beton kalıplar ahşap, metal veya plastikten yapılmıştır ve yüksekliği değişkenlik gösterebilir. Çoğu baskı beton projesi için ahşap formlar kullanılacak, metal veya ahşap kazıklarla yerinde tutulacaktır. Formlar, beton sertleştikten sonra formların kolayca çıkarılabilmesi için vidalı veya özel çivilerle kazıklara bağlanır. Formlar iyi durumda olmalıdır, drenaj için uygun dereceyi sağlayacak ve birbirleriyle veya diğer yapılarla buluştukları temiz köşeleri oluşturacak şekilde ayarlanmalıdır. Merdiven ve duvarlar için özel şekiller ve şekillendirme yöntemleri kullanılmaktadır.

4.Aşama – Yerleştirme

baskı beton

Alt tabaka hazırlanmış; Formlar belirlendi, şimdi baskı beton zamanı geldi. Uygulama uzmanları, yerleştirilen harcın gereksinimlerini karşılayan sağlam bir çimento hazırlığını yapar. Uygulamanın yapılacağı yer, çevre koşulları nedeniyle hava sıcaklığı çok düşük ise havada karışan katkı maddelerinin en az %4’ü ölçekleme ve bozulmayı önlemeye yardımcı olmak için kullanılmalıdır. Bununla birlikte zemin baskı betonlar için 4inç ‘lik taş kullanılabilir. Baskı betonu, harç kamyonuna yerleştirilir. Harç kamyonun arkasındaki tambur, betonun yerleşmesine ve sertleşmesine engel olmak için yavaşça döner. Harç, kamyon içerisinde istenilen kıcama geldikten sonra, daha önceden hazırlanmış temele doğru dökülür. Harç kamyonu ve baskı uzmanları, ıslak betonun üst kenara gelene kadar temel dökme işlemini yapar. Harç dökülürken uzmanlar, kürek ve benzeri araç kullanarak, temele dökülen beton harcını, hiç bir yerde boşluk kalmayacak şekilde zeminde düzenleme yapar. Temele dökülen harcın, donmasını beklemeden, hiç bir yerde boşluk veya kabarcık olmadığından emin olmak için dikkatli bir inceleme yapılması gerekir.

5.Aşama – Erken Bitirme

Baskı Beton

Islak beton kalıplar halinde döküldükten sonra, büyük bir metal ya da ahşap tahta ile betonun üst şap bölgesini düzenler. Bu mastar süreci tamamlanır ve betonun üstünün yumuşamasını için tesviye başlar. Yüzeyi pürüsüz bir hale getirdikten sonra, beton yüzdürülür. Bu, şamandıra adı verilen özel bir mala kullanılmasını gerektirir. Şamandıra, kenarlar ve detay çalışmaları için küçük elle tutulan mala veya beton yüzeyin geniş alanlarını çalıştırmak için boğa şamandırası diye bilinen büyük bir mala olabilir. Yüzey, betonun herhangi bir tıkanıklığın veya yüksek alanların bile daha da kompakt hale getirilmesi ve yüzeye pürüzsüz bir yüzey elde edilmesi için yüzdürülür. Erken bitirme gerçekleşir. Aynı zamanda, zeminin, eklemler ve kenarları özel el aletleri ile düzeltilir. Yapılan bu işleme şaplama da denilmektedir.

6.Aşama – Taşlama

Eğer betona, sadece kaba bir süpürge kaplaması yapılırsa, kayan prosedürden sonra ilave bir işlem gerekli olmayabilir. Eğer beton pürüzsüz havlu veya damgalı olacaksa, çelik mala kaplaması gereklidir. Beton sertleşene kadar dinlenmeye bırakılacaktır. Sertleştikten sonra beton yüzey boyunca pürüzsüz, sert ve düzgün bir son kat oluşturmak için çelik mala yapılır. Çelik malalama, uygulama uzmanlarının diz kapaklarıyla, yüzey boyunca “patinaj” yaparak, taşlama işlemi yapılır. Kullanılan taşlar, desenleri veya renkleri, daha önceden baskı beton uzmanları ve zemin sahibiyle kararlaştırılmıştır.

7.Aşama – Tamamlandı

Tüm mala (yüzdürme veya çelik) tamamlandıktan sonra nihai bitirme betona uygulanabilir. En basit bitirme türü “süpürge bitirme” olarak bilinir. Beton yüzeye özel bir süpürge çekilir ve kaba dokulu bir yüzey oluşturulur. Diğer kaplamalar arasında damgalı, dokulu veya pürüzsüz malalar kullanılabilir.

8.Aşama – Sertleştirme

Tüm yerleştirme ve bitirme tamamlandıktan sonra, Baskı beton dinlenebilir ve iyileşmeye başlayabilir (sertleşir). Kürlenme süreci 28 gün sürer, ilk 48 saat en kritik durumdadır. Tamamlanma işlemi biter bitmez kimyasal bir kürleme ve sızdırmazlık bileşiğinin baskı betona uygulanması önerilir. Kür bileşiği, çatlakları, kıvrılmayı ve yüzey renk değişikliğini azaltmaya yardımcı olan, baskı betonun sert ve eşit bir şekilde kürlenmesine sağlayan bir karışımdır. Baskı beton 28C’nin altındaki havaya yerleştirilirse, kür işleminin ilk birkaç gününde betonun sıcak kalması için kür battaniyeleri kullanılmalıdır. Sıcaklıklar 20C’nin altına düştüğünde baskı betonun üzerine basılmamalıdır. Sıcaklık ne kadar soğuk olursa, baskı betonun iyileşmesi o kadar uzun sürer. Yerleştirmeden 3-4 gün sonra hafif ayak trafiğiniz için zemini kullanmaya başlayabilirsiniz, Ve uygulamadan 5-7 gün sonra baskı betonun üzerinde, araç park edebilir veya yürüyebilirsiniz.

9.Aşama – Bakım

Baskı beton bakımı, diğer uygulamalar gibi süreklilik gerektirmez. Ancak 1-2 yılda bir baskı betonun kalıplarındaki derzler ve aralıklarına macun ile yenilenmesi uygun olur. Bu sayede yağmurlu veya karlı havalarda, bu aralıklara su sızması engellenmiş olur. Bununla birlikte baskı beton yüzeyi, belli aralıklarla su ile temizlenmesi faydalı olur. Bu şekilde baskı betonun özgün görüntüsünden taviz verilmemiş olur.

baskı beton

baskı beton

baskı beton

baskı beton

baskı beton

baskı beton

baskı beton

baskı beton

baskı beton

duvar baskı beton

zemin baskı beton

baskı beton

baskı beton

baskı beton

baskı beton

baskı sıva

× Whatsapp
Call Now Button