Baskı beton istanbul

 • Baskı beton istanbul

  Baskı Beton Nedir ?

  Özel teknikler ve yöntemler ile uygulanan baskı beton kullanışlı olması, alternatiflerinin olması ve görselliği çok yüksek olması nedeni ile günümüzde daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Sistem olarak kalıp ve normal betondan oldukça farklı bir teknik ile uygulama olanağı bulan bu beton sistemleri, özel işçilik ve teknik gerektirdiği için herkesin yapamadığı sistemlerdir. Farklı alanlarda özellikle yer, bahçe, yol, duvar ya da bina dış cephelerinde kullanılırlar. Çok fazla kullanım alanı bulmasının nedeni ise yıpranma, aşınma, renklerde solma gibi sorunların bu sistemleri yıpratma özelliğinin olmamasından kaynaklanır.

  Her bakımdan özel ve etkili olan baskı beton geleneksel yöntemlerden çok daha farklı uygulanmakta ve özel bir görüntüyü sağlamaktadır. Örme taş duvar, döşeme parke ve ahşap görünüme sahip olabilen bu modeller özel ve etkili bir sonucun alınmasını sağlar.

  Baskı Beton’u Tanıyalım;

  Günümüzde insanların en çok tercih ettiği, hemen her tür iç ve dış mekânlar için uygun olabilen zemin kaplama sistemlerine baskı beton denilmektedir. Baskı beton zemin kaplama sistemleri mekânlarınızda eşsiz tarihi ve doğal dekoratif taş desenleri oluşturmaktadır. İlk olarak 1945’li yıllarda basit haliyle ortaya çıkan bu uygulama teknolojinin gelişmesiyle birlikte bugünkü haline kavuşmuştur. En önemli özelliklerinden bir tanesi adeta zemin yüzeyinde tek tek elle döşenmiş taş görüntüsü oluşturması olmaktadır. Baskı beton, istenilen çevreye veya mekana özgü olarak yapılan, zemin kaplama uygulamalarıdır. Yeni nesil teknolojiyle gelişen baskı betonun yapı taşlarında, çok desenli granit ve ortama uygun renk çeşitliliği bulunmaktadır.

  En çok kullanılan baskı beton malzemeleri şunlardır;

  • Kalıp Ayırıcı (Baskı beton kalıplarını birbirinden ayırmak için kullanılır.)
  • Parlatma Malası (Uygulamada kullanılan betonu düzleştirmek ve parlatmak  için kullanılır.)
  • Sertleştirici (Betonu veya benzeri harcı sertleştirmek için kullanılır.)
  • Cila (Baskı betonu parlatmak için kullanılır.)
  • Kenar Malası (Kenarlar düzleştirmek veya şekil vermek için kullanılır.)
  • Desenli Kalıplar (Baskı betona dekoratif bir görünüm kazandırmak için kullanılır ve çok fazla çeşiti bulunur.)
  • Renkli Sertleştirici (Renkli baskı betonlarda, boyayı istenilen kıvama getirmek için sertleştirici kullanılır.)
  • Beton (Baskının, zemine veya duvara daha sağlam yerleştirilmesi için kullanılır.)
  • Kenar Bordürü (Baskının yapıldığı zemin ile yapılmayan zemin arasında sınır oluşturur ve korumayı sağlar.)
  • Özel Elyaflı Kalekim (Uygulamada meydana gelen lekeleri temizler.)
  • Su bazlı Sürme Malzemesi (İnceltmede kullanılır)
  • Renkli Boyalar (Baskı betona renk verme amacıyla kullanılır.)
  • Alüminyum Mastar (Baskı bitiminde, betonun kuruması için koruma amaç yapılır.)
  • Çizim Kalemleri (Baskının yapılacağı yerde, projenin sınırlarını belirlemede kullanılır.)
  • Fırça (Yapımda kullanılan sıvının, zemine yedirilmesi için kullanılır.)
  • Harç (Betonun oluşturulmasında kullanılır)
  • Demir (Harcın daha sağlam olması için kullanılır.)

  Zemin Baskı Beton

  Yaşam alanlarımızda bizlere eşlik eden ürünlerde gelişimden artık nasibini alıyor. En yeni ve özel ürünler ile harika ve kullanışlı alanlar yaratmak artık sorun olmuyor. Özellikle beklentileri harika şekilde karşılayan birçok ürün bugün yaşantımız içinde yer almakta. Kullanım kolaylıkları, dayanımlı durumları ve görsel güzellikleri ile zemin baskı sistemleri de bu yeni nesil ürünler içinde önde gelmektedir. Birçok alanda gördüğümüz bu harika ve özel sistemler sayesinde farklı çözümleri en etkin şekilde sağlayabiliyoruz. Özellikleri itibari ile dış mekanlarda çok sağlıklı bir şekilde kullanılabilen zemin baskı beton sistemleri her zaman en iyi sonucu alacağınız özel sistemlerdir. Uygulama alanı da oldukça geniş olan bu sistemler sayesinde sizler de çok farklı sonuçları en hızlı şekilde elde edebilirsiniz.

  Zemin Baskı Beton Nedir?

  Uygulanma aşamaları teknik bilgi ve beceri gerektiren bu ürünler, en farklı ve özel görselliğe sahip harika sonuçları sizlere sağlar. Parklar, bahçeler, özel duvarlar ve inanılmaz dış cepheleri bu ürünler ile şık hale getirmek mümkündür. Son dönemde oldukça sık tercih edilen zemin baskı beton sistemleri aşınma olasılığı yüksek olan alanlarda bile oldukça başarılı sonuçlar sağlamaktadır. Bu neden ile gün geçtikçe onları etrafımızda daha fazla görmeye başlıyoruz. Özel dokuları, harika renkleri ve inanılmaz bütünleşik yapıları ile sizlerin de çok iyi sonuçları alabileceğiniz özel sistemlerdir.

  Comments are closed.

Call Now Button
× Whatsapp